Zákaznická poradna elektroměrové rozvaděče

dotaz

19.02.2020 Dotaz na produkt : PER 2/3f/63 v pilíři (AHVO) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, je možné dodat rozváděč do 27.2.? S pozdravem
Bednář Luboš

Dobrý den,

uvedený rozvaděč není skladem. Běžný dodací termín je u tohoto rozvaděče do 14 dní.
Ověřili jsme dostupnost ve výrobě a pokud jej objednáte obratem, je realizovatelné, aby jste ho obdržel 27.2.

 

Prosím tedy o objednávku obratem a do poznámky uveďte požadovaný a námi přislíbený termín dodání. Pokud by se vyskytl nějaký problém, kontaktujeme vás.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

elektoměrovy pilíř pro jeden jednosazbový elektromer do 40a 1 fáze .

10.02.2020 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Potřebuji poradit. Potřebuji koupit Antoníčka jednosazbový jedna fáze jistič 16 a já se vtom nevím orientovat. Jaký by jste my doporučil. Děkuji
Jaroslav Dudášik

Dobrý den,

elektroměrové jednosazbové rozvaděče jsou označené PER 1. Dále je v názvu za lomítkem počet fází a za dalším lomítkem jmenovitý proud rozvaděče. Tedy maximální proud hlavního jističe. Použil jste termín "antoníčka", proto předpokládám, že potřebujete celý pilířek.

Rozvaděč tedy bude PER 1/1f/40 v pilíři.

Zadání tedy odpovídají:

PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO)

PER 1/1f/40 pilíř (Modul)

PER 1/1f/40 33.1.2 pilíř (3D)

pro distribuční síť ČEZ a EON.

Pro napojení z distribuční sítě PRE jsou rozvaděče trochu jiné a měl by vám vyhovovat rozvaděč:

PER PRE/1f/25 v pilíři (AHVO)

PER PRE/1f/25 33.1.2 pilíř (3D)

Všechny rozvaděče jsou bez hlavních jističů. Hlavní jistič 16A si můžete přiobjednat zde:

Jistič LTN-16B-1

Vše ale doporučujeme konzultovat s elektrikářem, který vám bude provádět instalaci rozvaděče.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

skříň

05.02.2020 Dotaz na produkt : PER 22/3f/40 5.1.3 vestavná (3D) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den. Jakou by jste mi nabídl skříň pro tři elektroměry? 1x3f bez HDO, 1x3f s HDO, a jeden 1f. Děkuji
Martin

Dobrý den,

rozvaděč PER 22/3f/40 5.1.3 vestavná (3D) je pro dva elektroměry a dva saszbové spínače (pro ČEZ a EON). Požadavky na prostor pro sazbový spínač a 1f elektroměr jsou shodné. Rozvaděč proto nebude problém při výrobě upravit na požadované uspořádání, tedy na 1x sazbový spínač, 1x 1f elektroměr a 2x 3f elektroměr. Komplikaci může způsobit pouze řešení společného přívodu, kde potřebujeme znát požadovaný průřez přívodu.

Teoretických variant sestav meření je mnoho a v katalogu nelze zohlednit všechny kombinace, které v parxi mohou nastat. Proto vícenásobné elektroměrové rozvaděče řešíme zakázkově, nebo sestavou katalogových.

Nejlepším způsobem jak zadat poptávku je vyplnění našeho poptávkového formuláře, který najdete zde. Následně vám zpracujeme a zašleme nabídku na rozvaděč dle vašeho zadání.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Prosím o informaci

02.01.2020 Dotaz na produkt : PER 2/1f/40 3.1.3 vestavná (3D) z kategorie : Dvoutarifní
Prosím o doporučení jakou si vybrat skříň na elektroměr, pro RD tři fáze, noční proud, hlavní jistič 3/ 25A, umístěn venku s možností přišroubovat na fasádu v budoucnu možný obezdít betonovými tvárnicemi děkuji za radu
PETR PIŇOS

Dobrý den,

rozvaděč, který potřebujete je rozvaděč dvousazbový třífázový do 40A, tedy PER 2/3f/40. V katalogu na webu máme rozvaděč PER 2/3f/40 v provedení AHVO s osazením na stěnu a  PER 2/3f/40 3.1.3 na stěnu 3D. Na stěnu lze ale také osadit například rozvaděč PER 2/3f/40 v provedení Modul.

U rozvaděče PER 2/3f/40 v provedení Modul je nutné pouze doplnit na vstup vývodky a pak jej lze osadit na stěnu.

Rozvaděč v provedení 3D lze osadit na stěnui PER 2/3f/40 3.1.3 na stěnu. Tento rozvaděč má výhodu především v tom, že strříška má sklon vpřed ahrozí zatékání vody ze stříšky na fasádu.

Všechny výše uvedené rozvaděče lze následně osadit do zdiva nebo zděného pilířku.

Možností je také ještě více.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

elektro měrový rozvaděč, pilíř

10.12.2019
Prosím o radu, řešení, zřizuji el. přípojku k chatce a mám dohodnuto , pilíř jednofázové a jednosazbové měření, hlavní jistič 20A charakteristika B, a potřeboval bych i na tom to pilíři zásuvku, prostě měření ukončeno zásuvkou na 230V. Děkuji za radu a pomoc, nevím si s tím rady a chci aby to bylo v pořádku.
Jiří Kozák

Dobrý den,

jako první je nutné vědět, zda má být zásuvka na stálo, nebo dočasná například po dobu stavby.

Dále je nutné uvědomit si, že venkovní zásuvka musí mít předřazený chránič a samozřejmě příslušný jistič. Pokud je hlavní jistič 20A, bude nejspíše nutné zásuvky ještě předjistit jističem 16A (dle typu zásuvky) a samozřemě osadit chránič. Ve standardním elektroměrovém rozvaděči není prostor pro osazení dalšího jištění či chránění.

Dále je problematická životnost zásuvek, která je ve venkovním prostředí mnohem nižší.

Jako poslední je také nutné upozornit, že osazení zásuvky přímo na pilíř může způsobit problémy s krytím rozvaděče a také s přístupem k zásuvce (většina krytů v rozvaděči je plombovaná a to může v budoucnu znemožnit přístup k zásuvce osazené třeba na zadní stěně elektroměrového rozvaděče). Není to ale neřešitelné.

 

Takže pokud jde o dočasnou montáž na dobu stavby, lze za rozvaděč osadit nějaký jednoduchý zásuvkový rozvaděč s jištěním a chráněním, který bude upevněn k nějaké podpěře (sloupek, trubka...). Po ukončení stavby se pak zásuvkový rozvaděč demontuje a osadí například do sklepa, kůlny, dílny...

 

Pokud má být zásuvka na stálo, ještě záleží na četnosti její používání, ale lze elektroměrový rozvaděč rozšířit o prostor, kam se osadí jištění, chránení a zásuvka. Takto provedený rozvaděč bude mít životnost 30 let, včetně zásauvky, která bude přístupná pouze v době používání. Také to lze řešit tak, že se stejný zásuvkový rozvaděč, jako výše, osadí do prázdného pole připraveného vedle elektroměrového rozvaděče. Celkově je toto řešení finančně náročnější, ale bonusem je životnost zařízení.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Rozvaděč pro elměr e.on 1f 1saz na omítku

09.12.2019 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 na stěnu (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Potřebuji elm. rozvaděč, 1F - 1sazb. pro E.on, se šířkou do cca 40cm který lze montovat na omítku vně budovy (garáž) a přívodní kabely vedené pod omítkou zavést zadní stěnou. Jaký mi můžete doporučit? Děkuji.
J. Burda

Dobrý den,

v katalogové nabídce máme široký sortiment rozvaděčů. Zatím nejsou všechny varianty na tomto webu.

Nabídntou můžeme například tento rozvaděč PER 1/1f/40 3.1.1 na stěnu, katalogové číslo 5314 3.1.1 ze systému rozvaděčů 3D. Rozvaděč je široký pouze 290 mm a stříška má sklon od stěny. Základní cena bez daně je 3 527,52 Kč. Rozvaděč naleznete v PDF katalogu, který je ke stažení zde: https://www.elplast-kpz.cz/editor/image/stranky3_soubory/17/katalog-vyrobku-10-2017.pdf na straně 15.

Na stěnu lze ale osadit i rozvaděč PER 1/1f/40 vestavná (Modul). U tohoto rozvaděče je ale horní stěna rozvaděče vyspádovaná směrem dozadu, může tedy docházet k zatékání dešťové vody na fasádu.

V obou případech jsou otvory pro vstup vodičů na spodní straně rozvaděče. Je tedy nutné tyto otvory při uvedené montáži zaslepit záslepkou PG29.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

elektroměrový rozvaděč třífázový dvoutarif

30.10.2019 Dotaz na produkt : PER 2/3f/80 3.1.3 vestavná (3D) z kategorie : Dvoutarifní
Potřebuji elektroměrový rozvaděč příme měření, dvoutarif s jističem 63A ale připraven musí být , kdy bylo třeba na zvýšení jističe na 80A, přívody budou 3x50 + 35CYKY vývody také 3x50+35CYKY
miroslav Kouba

Dobrý den,

pokud potřebujete v budoucnu rozvaděč na 80A, můžete osadit rovnou rozvaděč do 80A, přestože bude nyní pouze 63A. Vyhovovat by tedy měl například PER 2/3f/80:

https://www.elplast-kpz.cz/per-23f80-3.1.3-vestavna-3d

https://www.elplast-kpz.cz/per-23f80-33.1.3-pilir-3d

u těchto rozvaděčů se přívod připojuje přímo do hlavního jističe. Vývod se připojuje do řadových svorek. Připojovací průřez přívodu i vývodu je tedy omezen těmito svorkami a také prostorem u svorek. Pokud použijete hlavní jistič (který není součástí rozvaděče), který umožňuje připojení vodiče 50 mm2, je problém částečně vyřešen. V rozvaděči jsou na vývodu osazeny svorky WDU 35N, které jsou obecně pro vodiče 35 mm2 (tuhé, laněné, laněné s dutinkou...), ale zároveň umožňují připojení tuhého vodiče až 50 mm2. Skutečné omezení je tedy pouze v prostoru pro vyformování vodičů, což lze kompenzovat zručností montéra. Pro připojení vodičů PEN lze použít redukce.
Rozvaděč ale můžeme při výrobě zakázkově upravit například tak, že rozvaděč zvýšíme o 100 mm v prostoru svorek, osadíme vývodní svorky 50 mm2 a přidáme pomocné svorky 50 mm2 pro PEN vodiče. Obdobně lze navýšit připojovací průřezy i na mnohem větší. Tyto úpravy provádímě na zakázku a mají dopad do ceny rozvaděče.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

dotaz k el.měr rozváděči

15.10.2019 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Dvoutarifní
Prosím o rozměrový náčrt PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO), zajímá mne především jak a kde je řešen prostup kabeláže (přívod /vývod) pokud se připojuje zespodu, výška osazení elektroměru od spodní hrany skříně a možnosti kotvení do spodní hrany. ( Skříň by měla být osazená v soukromém pozemku na betonovém soklu ve kterém by měla být chánička pro kabely. V betonovém soklu bude zabetonovaná i ocelová konstrukce pro upevnění skříně. Betonový sokl je volen z důvodu mechanických (musí vydržet náraz auta sousedů)) Děkuji
Mikudík

Dobrý den,

vstupní otvory jsou z výroby připravené ve spodní částí rozváděče (ve dně), 50 mm od zadní stěny.
K produktu jsme dohráli náhledy umístění otvorů.

umístění otvorů

Spodní hrana rozvaděče by neměla být níže jak 600 mm nad úrovní terénu.

Dle připojovacích podmínek by měl být střed elektroměru cca ve výšce 1000 až 1700 mm od finálního terénu, ale záleží na distribuční společnosti.
Kříž v rozvaděči umožňuje usazení středu elektroměru cca 400 mm (+/- 50 mm - záleží na elektroměru) od spodní hrany rozvaděče.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

nástavec do zateplení

04.10.2019 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, existuje na tuto skříň nějaký nástavec pro zateplení? Děkuji
Kamil Rotenborn

Dobrý den,

žádné nástavce v nabídce nemáme. Ale pokud tomu dobře rozumím, tak chcete něco před skříň do zateplení... Základní možnosti jsou dvě:

  1. povytažení stávající skříně ze zdiva - skříň obsekat, uvolnit vodiče a skříň ze zdiva povysunout o tloušťku zateplení. Toto řešení je nejspolehlivější a doporučuji jej, ale v některých ojedinělých případech jej nelze realizovat
  2. osadit rámeček s dvířky - máme v nabídce rámečky s dvířky

https://www.elplast-kpz.cz/ramecky-s-dvirky

Dle rozměrů PER 1 bude vyhovovat https://www.elplast-kpz.cz/ra-3.0.2-ramecek-3d 

Dveře původního rozvaděče by měly být zachovány. Přístup do rozvaděče je pak přes dvoje dveře a pokud se zatepluje například 20 cm, může už být problém s celkovou hloubkou a přístupem k elektroměru.

Ve všech případech je nutné obložit rozvaděč vatou 10 cm nebo lignátem, či jiným nehořlavým materiálem. Rozvaděč nemůže být přímo v polystyrenu.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

zazdění rozvaděče

04.10.2019 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, máme váš rozvaděč PER 2 do zdiva. Jak hluboko se má zazdít? Tedy jak má být utopený vůči fasádě? Děkuji Kudrna
Martin Kudrna

Dobrý den,

rozvaděče systému Modul se zapouští tak hluboko, aby bočnice rozvaděče byly zároveň s finální úrovní fasády. Je to cca 200 mm. Horní a dolní kšilt rozvaděče pak vystupuje cca 20 mm nad úroveň fasády.

Při hlubším zapuštění a při nevhodné manipulaci může dojít k vylomení závěsů dveří rozvaděče.

Více informací k úrovni zapuštění rozvaděčů najdete zde:

https://www.elplast-kpz.cz/uroven-zapusteni-rozvadecu-do-zdiva


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*