Zákaznická poradna elektroměrové rozvaděče

dotaz k el.měr rozváděči

15.10.2019 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Dvoutarifní
Prosím o rozměrový náčrt PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO), zajímá mne především jak a kde je řešen prostup kabeláže (přívod /vývod) pokud se připojuje zespodu, výška osazení elektroměru od spodní hrany skříně a možnosti kotvení do spodní hrany. ( Skříň by měla být osazená v soukromém pozemku na betonovém soklu ve kterém by měla být chánička pro kabely. V betonovém soklu bude zabetonovaná i ocelová konstrukce pro upevnění skříně. Betonový sokl je volen z důvodu mechanických (musí vydržet náraz auta sousedů)) Děkuji
Mikudík

Dobrý den,

vstupní otvory jsou z výroby připravené ve spodní částí rozváděče (ve dně), 50 mm od zadní stěny.
K produktu jsme dohráli náhledy umístění otvorů.

umístění otvorů

Spodní hrana rozvaděče by neměla být níže jak 600 mm nad úrovní terénu.

Dle připojovacích podmínek by měl být střed elektroměru cca ve výšce 1000 až 1700 mm od finálního terénu, ale záleží na distribuční společnosti.
Kříž v rozvaděči umožňuje usazení středu elektroměru cca 400 mm (+/- 50 mm - záleží na elektroměru) od spodní hrany rozvaděče.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

nástavec do zateplení

04.10.2019 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, existuje na tuto skříň nějaký nástavec pro zateplení? Děkuji
Kamil Rotenborn

Dobrý den,

žádné nástavce v nabídce nemáme. Ale pokud tomu dobře rozumím, tak chcete něco před skříň do zateplení... Základní možnosti jsou dvě:

  1. povytažení stávající skříně ze zdiva - skříň obsekat, uvolnit vodiče a skříň ze zdiva povysunout o tloušťku zateplení. Toto řešení je nejspolehlivější a doporučuji jej, ale v některých ojedinělých případech jej nelze realizovat
  2. osadit rámeček s dvířky - máme v nabídce rámečky s dvířky

https://www.elplast-kpz.cz/ramecky-s-dvirky

Dle rozměrů PER 1 bude vyhovovat https://www.elplast-kpz.cz/ra-3.0.2-ramecek-3d 

Dveře původního rozvaděče by měly být zachovány. Přístup do rozvaděče je pak přes dvoje dveře a pokud se zatepluje například 20 cm, může už být problém s celkovou hloubkou a přístupem k elektroměru.

Ve všech případech je nutné obložit rozvaděč vatou 10 cm nebo lignátem, či jiným nehořlavým materiálem. Rozvaděč nemůže být přímo v polystyrenu.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

zazdění rozvaděče

04.10.2019 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, máme váš rozvaděč PER 2 do zdiva. Jak hluboko se má zazdít? Tedy jak má být utopený vůči fasádě? Děkuji Kudrna
Martin Kudrna

Dobrý den,

rozvaděče systému Modul se zapouští tak hluboko, aby bočnice rozvaděče byly zároveň s finální úrovní fasády. Je to cca 200 mm. Horní a dolní kšilt rozvaděče pak vystupuje cca 20 mm nad úroveň fasády.

Při hlubším zapuštění a při nevhodné manipulaci může dojít k vylomení závěsů dveří rozvaděče.

Více informací k úrovni zapuštění rozvaděčů najdete zde:

https://www.elplast-kpz.cz/uroven-zapusteni-rozvadecu-do-zdiva


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

PERP 160/160/ČEZ

27.09.2019 Dotaz na produkt : PERP 160/160/ČEZ 3.1.23 vestavná (3D) z kategorie : Do 160A
Dobrý den, je možné elektroměrový rozváděč PERP 160/160/ČEZ 3.1.23 vestavná (3D) použít jako nástěnný? Děkuji Lucie Purnochová
Lucie Purnochová

Dobrý den,

vestavný rozvaděč PERP nelze osadit na stěnu tak, jak je zde nabízen.

  1. Střecha rozvaděče je připravena pro vestavnou montáž a při montáži na stěnu na povětrnosti by do něj mohla zatéct voda. Pokud by byl namontovaný v interiéru nebo pod přístřeškem, nebude vestavné provedení ideální, ale lze jej osadit na stěnu. V obou případech ale bude vhodnější provedení rozvaděče "na sokl".
  2. Spodní strana rozvaděče je otevřená. Obdodbně jako u rozpojovacích kabelových skříní je i u rozvaděčů PERP počítáno s většími připojovacími průřezy, a proto je rozvaděč bez spodní přepážky. Je počítáno stím, že při osazení do zdiva nebo na sokl nebude tento otvor přístupný. Při montáži na stěnu je tedy nutné spodní stranu rozvaděče zaslepit dnem a doplnit průchodkami (není součástí PERP). Dále je nutné uvědomit si, že při připojení větších průřezů přes průchodku nemusí stávající připojovací prostor stačit, protože průchodka značně komplikuje manipulaci s připojovaným kabelem. V těchto případech lze rozvaděč vyrobit vyšší, respektive s větším připojovacm prostorem.

Nedoporučujeme osazovat vestavný rozvaděč PERP na stěnu, ale při výrobě lze rozvaděč upravit, aby byl vhodný pro montáž na stěnu. S montáží na stěnu jsou ale spojené další problémy s mechanickou ochranou a uložením kabelů. V některých případech pak vychází jako lepší a levnější osadit ke stěně pilíř, nebo jen rozvaděč v provedení "na sokl" včetně soklu, kde je vyřešený jak vstup vodičů, tak ochrana a uložení vodičů. Vše se odvíjí především od průřezů připojovaných kabelů.

 

Všechny výše uvedené úpravy jsme samozřejmě chopni zajistit při výrobě.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Dotaz

06.09.2019 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, chtěl bych se informovat zdali je rozvaděč vhodný pro prvotní dovedení elektřiny na novém stavebním pozemku a zdali je k tomu ještě něco jiného potřeba.
Radek Bláha

Dobrý den,

problematika vhodnosti a potřeba dalšího je trochu širší...

Pokud máte zájem, zavolejte nám (Kontakty) a naši technici vám poskytnou informace. Záleží na tom co tam již máte a jaká je distribuční společnost.

Případně kontaktujte nějakého elektrikáře, který se na to v místě podívá, zjistí vaše potřeby a následně vám doporučí řešení.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

PER 1/1f/40 na stěnu

05.08.2019 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 na stěnu (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, potřeboval bych bližší údaje (výkres, ...) k tomuto rozvaděči, zejména se mi jedná o místo vstupu a výstupu kabelu a způsob uchycení na stěnu. Děkuji.
David Hruda

Dobrý den,

vstupy vodičů jsou spodem přes průchodky PG29.

Uchycení rozvaděče není konkrétně řešeno. Pro uchycení je nutné v zadní stěně rozvaděče vyvrtat otvory s ohledem na podklad a hmotnost skříně v takové velikosti, umístění a počtu, aby byla zajištěna mechanická odolnost a nebylo porušeno krytí rozvaděče. Spojovací materiál není součástí. Pokud je rozvaděč na dešti je vhodné jej ještě podložit, aby voda dopadající na horní stranu rozvaděče nestékala po stěně (stříška má sklon vzad). Pokud to není možné doporučuji rozvaděč systému 3D, který sklon stříšky vpřed. Obecně lze říci, že pro upevnění plně stačí 4 šrouby M8, nebo ekvivalent.

K rozvaděči jsme doplnili soubory s náhledem umístění vstupů.  Umístění vstupů lze při výrobě upravit, pokud je to uvedeno v objednávce.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

dotaz na el. rozvaděč

14.05.2019 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, chci se zeptat zda je el. rozvaděč PER 2/3f/40 na sokl vydrátován tak, jak je zobrazeno na foto rozvaděče, nebo dle zobrazeného el.schématu? Potřeboval bych vydrátování tak jak je zobrazeno na el. schénatu. Děkuji Slováček
Igor SLOVÁČEK

Dobrý den,

rozvaděče jsou vydrátovány vždy především dle aktuálních a platných připojovacích podmínek jednotlivých distribučních společností. Fotografie jsou pouze ilustrační a mohou být od skutečnosti jiné v detailech. Rozvaděče jsou zapojeny dle uvedených schémat, přesto při změně připojovacích podmínek může dojít k drobnému rozdílu, který bude ale pouze za účelem splnění aktuálních připojovacích podmínek distribučních společností.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*