Zákaznická poradna elektroměrové rozvaděče

PER PRE 1f/25 vestavna i na sokl

22.09.2020 Dotaz na produkt : PER PRE/1f/25 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, chci se zeptat na velikost děr pro průchodky u tohoto rozvaděče viz. v předmětu. Děkuji
Petr

Dobrý den,

otvory odpovídají vývodkám PG29. Vývodky ale není nutné montovat ani při osazení do zdi ani při osazení na sokl. Vývodky se montují pouze u provedení na stěnu nebo na stožár, kde jsou ale přibaleny.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Dotaz

10.08.2020 Dotaz na produkt : PER 1-2/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den. Potřebuji elektroměrový rozvaděč 3f, jednotarifní. Tento by mně pasoval. Jen se chci zeptat jestli by se daly po levé straně elektroměru přidat jističe? Kolik modulů tam vleze? Děkuji za odpověď. S pozdravem
Tomáš Němec

Dobrý den,

do elektroměrového rozváděče obecně lze osadit i další přístroje, pokud nejsou osazeny v části určené pro měřící soupravu, tedy jednoduše řečeno v plombované části. U rozvaděče PER 1-2/3f/40 vestavná (Modul) 5015 je ale přístrojová deska plombovaná, protože je překryta plombovaným krytem jističe a vedou pod ní vodiče související s měřící soupravou. Pokud by se tyto dvě věci vyřešily jinak, tak lze osadit místo desky okruhové jištění. Vejít by se tam mohlo cca 2x12 TE modulů. Záleží na konstrukčním řešení.

Další možností je ponechat rozváděč tak jak je (s rezervou pro sazbový spínač na noční proud) a vedle něj osadit prázdný rozvaděč s montážním roštem:

https://www.elplast-kpz.cz/pr-1m-vestavna-modul

https://www.elplast-kpz.cz/rost-3x12-modulu-s-krytem-ip20-1m-modul

https://www.elplast-kpz.cz/zamek-ctyrhran

Pak je prostor pro okruhy kompletně oddělený od měřící soupravy a je to bez problémlů.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

elektroměrový rozvaděč.

14.07.2020 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 na stožár (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den. Mám mít od ČEZu zřízeno nové přípojní místo. Mimo jiné je ve smlouvě stanovena povinnost z mé strany zřídit na hranici pozemku pilíř, ve kterém bude mnou umístěn elměr.rozvaděč, splňující platné Připojovací podmínky ČEZ Distribuce. Povolené kW jsou 5,000, napěťová hladina 0,4 kV, fáze 1, hodnota jističe před elměrem 1x16,0 A, vypínací charakteristika .B Jakou pojistkovou skříň byste mi prosím doporučil? Přípojka bude zřízena pro obytný přívěs pevně stojící. Děkuji
Bohumil Jelínek

Dobrý den,

na začátku píšete o pilíři na hranici pozemku pro elektroměr. V závěru se ptáte na pojistkovou skříň. Předpokládám, že dotaz je na elektroměrovou skříň a to i z důvodu, že pojistkovou skříň většinou osazuje distributor, tedy ČEZ. 

Zřejmě by tedy měl být vhodný rozvaděč pro jeden jednosazbový jednofázový elektroměr do 40A, tedy konkrétně například:

https://www.elplast-kpz.cz/per-11f40-v-piliri-ahvo

Uvedený rozvaděč je vhodný pro jistič 1x16A pro ČEZ. Jeho montáž je snadná, přesto by měl instalaci provádět elektrikář.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Rozvaděč

18.06.2020 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, je tento rozvaděč PER 1/1f/40 vestavná (Modul) vhodný pro nástěnnou montáž na dřevo pro jednofázové, jednotarifní měření distributora ČEZ? Děkuji za odpověď.
Bogdan Szkandera

Dobrý den,

při montáži na dřevo, nebo jiný hořlavý podklad, je nutné použít nehořlavou tepelně izolační podložku.
Ano, rozvaděč je vhodný pro jednofázový jednotarifníelektroměr při napojení z distribuční sítě ČEZ.

Při montáži na povrch je nutné u rozvaděče osadit vývodky  PG29 do otvorů vstupu vodičů.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

zavedení el. proudu na pozemek-zahrada

16.06.2020 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, podala jsem žádost na ČEZ na připojení el. proudu. Sousední zahradapřipojení má. Potřebuji vědět, jakou skřín /antoníčka/ mám koupit. Proud bude 1 fázový a jistič 16 A /půjde o 1 zásuvku a 1 světlo/ Děkuji o jakoukoliv radu.
Jana Andršová

Dobrý den,

Vámi vybraný PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO) by měl vašemu zadání vyhovovat. Vše ale doporučujeme konzultovat s elektrikářem, který bude instalaci rozvaděče provádět. Možností je více. Například:

PER 1/1f/40 pilíř (Modul)

PER 1/1f/40 33.1.2 pilíř (3D)

Pokud by byl pilířek zděný, nebo se osazoval do zdiva, tak například:

PER 1/1f/40 vestavná i na sokl (AHVO)

PER 1/1f/40 vestavná (Modul)

PER 1/1f/40 3.1.2 vestavná (3D)

Způsobů montáže je více... Všechny výše uvedené rozvaděče jsou vhodné pro měření jednofázové a jednosazbové (bez levnějšího nočního proudu) vhodné pro distribuční území ČEZ.

Uvedený jistič pro elektroměrové rozváděče je v naší nabídce také. Naleznete jej zde.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Přívod do rozvaděče

08.06.2020 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 na stěnu (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den,můžete mi napsat kudy a jak je veden přívod a odvod z rozvaděče per1/3f/40 , když je namontován na povrchu a přívod musí být chráněn proti neoprávněnému odběru. Jedná se o panelový dům. Děkuji
Petr Kothera

Dobrý den,

vstup kabelů je z výroby standardně připraven spodem.
Vedení je opravdu nutné chránit proti neoprávněné manipulaci, ale také proti mechanickému poškození a to například chráničkou - trubkou. Více informací o požadavcích na uložení neměřené části vedení s ohledem na neoprávněnou manipulaci naleznete v připojovacích podmínkách dané distrbuční společnosti.

Připojovací podmínky ČEZ

Připojovací podmínky EON

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

David

22.05.2020 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, jen tento model vhodný na zapuštění do zdiva? S panem technikem jsem se bavil o modelu s kódem 5020 ale našel jsem tuto levnější variantu. Děkuji za info. Požadavky jsou 3F přímé měření a hdo AKU
David Kraus

Dobrý den,

ano. Rozvaděč 55420, PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO) je určený také pro zazdění. Jeho použití je stejné jako rozvaděče 5020, PER 2/3f/40 vestavná (Modul), který je používán pro zazdění častěji.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO)

10.05.2020 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné pořídit tento elektroměrový rozvaděč, který bude vydrátovaný vodiči průřezu 10mm2. A jestli ano, tak já bude jeho cena. Děkuji
Jakub Pacanda

Dobrý den,

ano, rozvaděč PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO) lze vydrátovat i vodičem CY10 mm2. Cena bude stejná. Stačí požadavek uvéct v objednávce.

Jednofázová měření (ČEZ a EON) ale mohou být pouze do 25A. Pro tento proud vodič CY 6 mm2 zcela dostačuje. To, že máte přívodní nebo odvodní vodiče průřezu 10 mm2 neznamená, že musí být i rozvaděč vydrátovaný vodiči 10 mm2. Zároveň by vodiče v rozvaděči neměli být většího průřezu, než je technicky zdůvodnitelné. Rozvaděč v jednofázovém provedení s vodiči CY 10 mm2 tedy nedoporučujeme použít jako elektroměrový rozvaděč pro měření dodávek od distribuční společnosti (s CY 6 mm2 je určen pro ČEZ a EON).

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Dotaz

21.04.2020 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den mám dotaz mohu si pořídit elektromerovou skrin na 3f i kdyz budu mít pouze 1f ale jde mi o to že kdyby v budoucnosti si chtěl pořídit 3f abych nemusel vybouravat elektromerovou skříň
Sedláček

Dobrý den,

při osazení 3f rozvaděče pro 1f odběr může vzniknout problém s dostatečným zakrytováním otvoru v krytu jističe, který je z výroby připraven pro 3f jistič. Také je nutné demontovat část výzbroje při použití jako 1f.

Na druhou stranu většinu našich 1f rozvaděčů lze v budoucnu upravit na 3f měření.

Pokud tedy použijete například rozvaděč PER 2/1f/40 vestavná i na sokl (AHVO), nebo PER 2/1f/40 vestavná (Modul), Lze tento rozvaděč použít z výroby jako jednofázový jednosazbový do 40A a v budoucnu jej lze upravit a použít až na třífázový dvousazbový odběr do 63A.

Možností je ještě více.

 

Doporučujeme tedy osadit 1f rozvaděč, který má možnost úpravy na 3f, a v budoucnu jej v případě potřeby upravit. Toto řešení je jednodušší, než opačné dotazované.

 

Ještě upozorňujeme, že 1f měření jsou možná většinou jen do 25A.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Propojení elektrokabelem mezi sekundární skřínkou a konzolí na RD

17.04.2020
Dobrý den, prosím starý RD, elektroměr je v chodbě, a sekundární skřínka je na štítové zdi, nezi hodinama a sekundárkou je měděný kabel, tam není problém. Ale přívod do baráku máme ze sloupu, na konzoli, která je taky nahoře na té štítové zdi. Bohužel ten kabel mezi sekundárkou a konzolí je starý hliníkový. Potřebujeme ho tedy vyměnit. Můžeme tam dát husí krk a do něho měděný kabel Cyky 5x6 ? Budeme dělat za týden fasádu, tak bychom nechali pak trčet metr kablu nahoře u konzole a také kousek v sekundárce. V ulici budou v červnu měnit sloupy a tak by nám to potom, když budou měnit sloup, tedy i kabel k naší konzoli, mohli rovnou zapojit. Bude tedy kabel 5 x6 stačit? elektriku máme 220V a 380V, hlavní jistič je 24,7A a hlavní pojistka v sekundárce je 32A. Děkuji
Kolárová

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat elektrikáře v místě, který se na to koukne a posoudí celou situaci.

Bohužel se ve vašich termínech neorientuji a tedy nevím jaká je přesně vaše situace.

Napájecí vedení až po přípojkovou skříň (včetně přípojkové skříně) je majetkem distribuční společnosti. Do tohoto vedení nemůžete zasahovat. Zřejmě budete muset kontaktovat distributora. Na druhou stranu musí být toto vedení uloženo například v trubkách, aby jej bylo možné vyměnit bez nutnosti zásahu do fasády.

Vedení z pojistkové skříně a dál do domu je již majetkem odběratele a lze jej vyměnit. Veškeré tyto práce by měl realizovat elektrikář, který bude vědět jak se které vední dimenzuje.

Ve většině případů se ale 5ti vodičové vedení realizuje až za bytovým rozvaděčem. Nebo maximálně na odvodu z elektroměrového rozvaděče.

Doporučuji zvážit i přemístění měření na fasádu tak, aby bylo přístupné distribuční společnosti. V budoucnu s tím mohou být problémy.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*