Kabelový přípojkový pilíř

07.02.2020 Dotaz na produkt : PPS 9x160 W v pilíři (AHVO) z kategorie : 3x sada pojistek
Jaký typ PPS 160 (v kombinaci s elektroměrovým rozvaděčem dvousazbovým a HDO) by bylo potřeba pro lokalitu s 12 ks odběrných míst. Díky!
Riegl Ladislav

Dobrý den,

pokud se jedná o napojení z běžné distribuční sítě (ČEZ, EON, PRE), měla by si přípojkovou skříň osadit distribuční společnost. Přípojková skříň je vždy na rozhraní distribuční sítě a rozvodů odběrného místa. Samotná přípojková skříň slouží pro ukončení přípojky, slouží jako předávací místo a je v majetku distributora. Proto si ji distributor staví v rámci přípojky. Vedení z přípojkové skříně, elektroměrový rozvaděč a veškeré další zařízení je již v majetku odběratele a ten si také tato zařízení pořizuje.  Vše by mělo být uvedeno ve vyjádření k odběrnému místu.

Jsou ale i případy, kde je tomu jinak. Například, pokud se nejedná o napojení z běžné distribuční sítě. Pak ale záleží na tom, jak je tato síť vybudovaná a jaké jsou požadavky na zařízení v síti.

Vše je nutné řešit také s ohledem na odběrná místa a elektroměrový rozvaděč. S největší pravděpodobností bude mít elektroměrový rozvaděč pro 12 odběrných míst spolěčný přívod. Je ale nutné znát požadovaný soudobý proud všech odběrů a průřez kabelů, které musí přípojková skříň pojmout. Z přípojkové skříně může tedy být napojený libovolný počet odběrných míst, pokud bude dodržen jmenovitý proud a průřez vodičů.

Konkrétně skříň PPS 9x160 W v pilíři (AHVO) umožňuje napojení kabelem do 50 mm2 na vývodu a proud do 160A, a to vše 3x třífázově .

Pokud máte zájem, kontaktujte naše techniky (nejlépe telefonicky) a  technici vám po upřesnění vašich požadavků pomohou vybrat skříň konkrétně.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*