Zákaznická poradna rámečky s dvířky

Upevnění rámečku

08.05.2021 Dotaz na produkt : RA 3.0.3 rámeček (3D) z kategorie : Rámečky s dvířky
Dobrý den, Prosím, jakým způsobem drží rámeček s dvířky v zateplení, v polystyrenu? Děkuji.
J. Kormoš

Dobrý den,
rámeček má z boků prolisy. Lze jej upevnit nízkoexpanzní pěnou (s vyloučením deformací), lepidlem, nebo také například pomocí konzolek či jiného spojovacího materiálu (není součástí dodávky).

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Atypický rozměr rámečku s dvířky

18.02.2020
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda nejsou k dispozici i jiné rozměry rámečků, jedná se mi o situaci při výměně starých dvířek ER rozvaděče na fasádě RD před zateplováním o rozměrech 70 x 50 cm. Tedy nejsou v nabídce i rámečky spíše obdélníkového tvaru o přibližně těchto rozměrech? Děkuji.
Roman Reinisch

Dobrý den,

ze zadání nevyplívá který rozměr je výška a který šířka.

Pokud je 70 cm výška a 50 cm šířka, mohl by vyhovovat rámeček RA 5.0.3 rámeček (3D), který je vysoký 900 mm a široký 550 mm.

Pokud je 70 cm šířka a 50 cm výška, mohla by vyhovovat sestava dvou rámečků RA 3.0.2, nebo RA  3.0.3 a RA 3.0.1. Rámečky lze za určitých podmínek sestavovat.

Vše záleží na stávajícím stavu elektroměrového rozvaděče. Dále je nutné aby na stávajícím rozvaděči zůstaly zachovány původní dvířka, která jsou součástí původního rozvaděče. Nová dvířka nemusí za všech okolností nahradit původní dvířka a může být pak například porušeno krytí původního rozvaděče.

Pokud je stávající rozvaděč vyhovující dnešním požadavkům a je vhodné jej zachovat, je také možné stávající rozváděč obsekat a povytáhnout ze zdiva na úroveň zateplení. Toto řešení je nejvhodnější, ale ne vždy je to realizovatelné.

Pokud je stávající rozvaděč v provedení s premixovou deskou, nebo obdobného provedení (bez výrobního štítku, dřevěný rám, plechová dvířka bez deklarace krytí...), zřejmě již nebude vyhovovat dnešním předpisům, můžozu s ním být v budoucnu problémy (při změně sazby, navýšení proudu, revizi a pod.), a proto doporučujeme celý rozvaděč vyměnit za nový, který se usadí zároveň se zateplením. V tomto případe by mohl vyhovovat například rozvaděč PER 2/3f/40. Pokud je součástí i okruhová rozvodnice, lze osadit vedle ještě například PR 1M pro okruhy.

 

Pokud zašlete fotografie stávajícího stavu, navrhneme vám nejvhodnější řešení.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*