PER 2/3f/40 vestavná (Modul)

Akce Nejprodávanější ČEZ E.ON
100%
Kód produktu: 5020 Kód výrobce: 8595208603143 Kód dodavatele: 8595208603143 Výrobce: ELPLAST-KPZ
5 360,87 Kč
4 430,47 Kč bez DPH
2 až 3 dny
Ks

Elektroměrový rozvaděč pro jeden dvousazbový třífázový elektroměr s  hlavním jističem do 40 A. Rozvaděč je vydrátován silovými vodiči CY 6  mm2.

Zobraz detailní popis

Detailní popis

Elektroměrový rozvaděč vhodný pro měření odběru rodinných domů a malých provozoven. Rozvaděč lze rozšířit na měření do 63A.

Jedná se o nejběžnější typ rozvaděče.

Skříně PER jsou certifikovány EZÚ Praha. Jednotlivé skříně lze kombinovat i s jinými skříněmi systému Modul a lze je osazovat do plastových pilířů. Kombinaci však doporučujeme konzultovat s výrobcem. Řešení skříní je vhodné pro osazení do pilířů, nebo do fasád, kde tato sestava nenaruší vzhled, jako několik skříní různých rozměrů. Sestavy lze kombinovat s dveřmi na jeden nebo dva moduly. Prostor pod přístrojovou deskou je využit pro jističe, svorky a můstek PEN 7.

Hlavní jistič je osazován na lištu DIN až při montáži dle podmínek stanovených energetickým podnikem. Rozvaděč je z výroby osazen jednofázovým jističem pro jištění sazbového spínání.

Zapojení elektroměrových rozvaděčů je provedeno, není-li v objednávce specifikováno jinak, dle jednotlivých schémat v katalogu.

Obsah balení

  • Neobsahuje hlavní jistič...
  • jistič pro sazbový spínač LPN-2B-1

Specifikační body

  • systém rozvaděčů Modul
  • pro měření odběru elektrické energie
  • robustní pevný kompozitní skelet z SMC
  • bezúdržbovost
  • snadné zazdění
  • kvalitní svorky Weidmüller a jistič LPN-2B-1 OEZ
  • možnost rozšíření o přípojkovou a plynoměrovou skříň
  • 3 roky záruka

Technické parametry

Vybavení
Počet fází 3 fáze
Značka Modulový
Jmenovitý proud 40 A
Způsob osazení vestavná
Jmenovité napětí 500
Stupeň krytí IP 44
Stupeň mechanického krytí IK 10
Jmenovitý kmitočet 50
Typ zámku Jednobodový zámek se čtyřhranem 6x6 mm
Zkratová odolnost 10
Výška 555
Hloubka 220
Šířka 540
Distribuční společnost ČEZ;EON
Materiál SMC
Hmontost 16
Počet přívodů 1
Přípojková skříň Bez přípojkové skříně
Připojovací průřez na přívodu 16 mm2
Typ svorky na přívodu P - konstrukční svorka
Počet vývodů 1
Připojovací průřez na vývodu 16 mm2
Počet dvousazbových elektroměrů 1
Typ svorky na vývodu P - konstrukční svorka
Počet sazbových spínačů 1

Hodnocení produktu

Statistika hodnocení zákazníků

100%
Hodnotilo 1 uživatelů
5
100% (1)
4
0% (0)
3
0% (0)
2
0% (0)
1
0% (0)
Holan Jan
10.09.2019
Vyborny, jednoduchy rozvadec, kam doplnite Jen hlavni jistic a pripojit na privod. Doporucuji. Holan
Napište hodnocení
*
*

Dotazy z poradny

elektroměrové rozvodnice

30.10.2020
Dobrý den, Je pro podnikatele zavedena sazba C46d pro přímotopné vytápění měřená samostatně. Nebude připojován žádný další odběr. Ostatní odběry jsou měřeny jiným elektroměrem. Toto přímotopné vytápění ve vysokém tarifu je nutno blokovat. De facto se musí odpojit celý odběr. V tom případě je výhodné mít jistič cívky a samotný stykač k odpojení přímo za elektroměrem. Je možno pod spínačem HDO vložit odděleně stykač a jistič tak aby konstrukční provedení vyhovovalo připojovacím podmínkám ČEZu? Tím by bylo všechno v jedné skříni. Děkuji za odpověď Vlasta Brabec, projektant 607109624
Vlasta Brabec

Dobrý den,

víme o situaci, kdy je u podnikání nutné mít samostatné měření na vytápění. Stejná situace je i pro nabíjecí stanice, tepelná čerpadla a podobně. Vždy je to samozřejmě svázáno s tím, že zákazník požaduje danou zvýhodněnou sazbu. Pokud ji nepožaduje, měření se separovat nemusí.
Zatím jsme se nesetkali s požadavkem na umístění stykače přímo za měření a v době vysokého tarifu k odpojení celého odběru. Přeci jen jsou dnes technologie sofistikovanější a kotle včetně měření a regulace je nutné napájet i v době nečinné, tedy v době kdy netopí. I z tohoto důvodu se blokování vytápění většinou řeší až v okruhovém rozváděči, nebo přímo v kotli a to pouze na ůrovni ovládání, nikoliv silové. Nejsme si ani vědomi toho, že by minimální odběr mimo zvýhodněnou dobu distributorovi vadil, ale je to otázka na distributora, tedy ČEZ.
Váš požadavek je řešitelný. Stykač se ale musí umístit mimo plombovanou část a mimo prostor pro elektroměr. Nejjednodušší by tedy bylo použít rozvaděč PER 2/3f/40 3.1.3 vestavná (3D) viz odkaz:
https://www.elplast-kpz.cz/per-23f40-3.1.3-vestavna-3d
, který by jsme udělali ve skříni 5.1.3, tedy o 300 mm vyšší, a v získaném prostoru osadili stykač a případně další technologii. Pokud ale bude nutné technologii vytápění napájet i ve vysokém tarifu, bude nutné udělat z rozvaděče i neblokovaný vývod. V tu chvíli ale asi toto řešení ztrácí opodstatnění a je to lepší řešit v rozvaděči technologie vytápění.
 
Pokud zašlete schéma požadovaného zapojení, můžeme rozvaděč konstrukčně navrhnout, nacenit a zpracovat nabídku.
 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Dotaz

21.04.2020
Dobrý den mám dotaz mohu si pořídit elektromerovou skrin na 3f i kdyz budu mít pouze 1f ale jde mi o to že kdyby v budoucnosti si chtěl pořídit 3f abych nemusel vybouravat elektromerovou skříň
Sedláček

Dobrý den,

při osazení 3f rozvaděče pro 1f odběr může vzniknout problém s dostatečným zakrytováním otvoru v krytu jističe, který je z výroby připraven pro 3f jistič. Také je nutné demontovat část výzbroje při použití jako 1f.

Na druhou stranu většinu našich 1f rozvaděčů lze v budoucnu upravit na 3f měření.

Pokud tedy použijete například rozvaděč PER 2/1f/40 vestavná i na sokl (AHVO), nebo PER 2/1f/40 vestavná (Modul), Lze tento rozvaděč použít z výroby jako jednofázový jednosazbový do 40A a v budoucnu jej lze upravit a použít až na třífázový dvousazbový odběr do 63A.

Možností je ještě více.

 

Doporučujeme tedy osadit 1f rozvaděč, který má možnost úpravy na 3f, a v budoucnu jej v případě potřeby upravit. Toto řešení je jednodušší, než opačné dotazované.

 

Ještě upozorňujeme, že 1f měření jsou možná většinou jen do 25A.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Zeptejte se odborníka

Soubory ke stažení

Náhled PER 2 pdf (624.35 Kb)