Zákaznická poradna elektroměrové rozvaděče

Elektroměrový rozvaděč - specifikace pro objednání

15.01.2021 Dotaz na produkt : PERP 160/125/ČEZ vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Do 160A
Dobrý den, prosím o specifikaci na objednání : elektoměrový rozvaděče: hlavní jistič 125A, nepřímé měření, dvousazbový a umístění na pilíři. Děkuji.
Matuška V.

Dobrý den,

vašemu zadání by měl vyhovovat rozváděč PERP 160/125/ČEZ 33.1.23 pilíř (3D) pro osazení v distribuční síti ČEZ nebo rozváděč PERP 160/125/EON 33.1.23 pilíř (3D) pro osazení v distribuční síti EON.

Možností je ale více.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Hlavní jistič

14.01.2021 Dotaz na produkt : PER 22/3f/80 5.1.3 vestavná (3D) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, každý elektroměr může být osazen jističem až 80A?, jaký je tedy maximální proud? Nebo jednotlivé jističe musí být nižsí? Rád bych ho použil pro firmu kde je jsou dvě měření (standartní a topení) v tuto chvíli jištění 2x40A, ale je možné, že do budoucna může dojít k navýšení např na 50A + 40A, nebo 63A + 40A. Děkuji za informaci, následně bych objednal.
René

Dobrý den,

Ano, oba jističe mohou být 80A, respektive 2x po 80A. 

Pokud plánujete 63A + 40A, bude lepší vybrat rozvaděč PER 22/3F/63 vestavná (3D), který je pro jističe do 63A, respektive 2x po 63A. 

Oba rozvaděče jsou pro samostatné přívody z pojistkové skříně, tedy kabel pro každé měření. Přípravu pro jeden spolěčný přívod lze realizovat při výrobě rozvaděče, musíme ale znát průřez společného přívodu.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Zazdění PER1 5010

20.11.2020 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, Budu instalovat elektromerový rozvaděč PER1 5010 do zdi,která bude v budoucnu zateplená tloušťkou 160mm.Rozvadec má hloubku 220mm,takže do zdi pred zateplenim by šel pouze 60mm.Jakým způsobem ho usadit do zdiva před zateplenim?Napadlo mě udelat hloubku v cihelné zdi 90mm,vložit 30mm etrudovaneho polystyrenu za PER1,kvůli tepelném mostu,vložit PER1do hloubka zbývajících 60mm a skrz zadní čelo prisroubovat šrouby do cihelneho zdiva na hmozdinky.Muze to tak být nebo existuje lepší řešení?Děkuji za odpověď.
Martin Srnec

Dobrý den,

vámi navržené řešení je částečně vhodné. Nelze ale použít hořlavé materiály ve styku s rozváděčem. Lze použít například minerální vatu a to i okolo rozvaděče do vzdálenosti minimálně 100 mm, a až dále pokračovat v zateplení polystyrenem.

Použitý spojovací materiál ale také může způsobovat tepelný most. Při realizaci tohoto upevnění je nutné demontovat výzbroj a pak jí následně vrátit přesně do původního stavu. Především je nutné dodržet pořadí vodičů v elektroměrové desce.

Pokud bude zateplení realizované v brzké budoucnosti, je také možné zafixovat rozvaděč PUR pěnou (nesnadno hořlavou, nebo například sádrou a podobně) pouze v požadované hloubce 60 mm. Pokud nebude rozvaděč nějak namáhán, mělo by být toto upevnění dostačující do realizace zateplení.

Dále je nutné, aby vodiče zaústěné do rozvaděče byly chráněny proti mechanickému poškození, respektive aby nikde nevystupovaly nad zdivo, a to ani po dočasnou dobu před realizací zateplení. Lze použít ochranné trobky, nebo nějaké dočasné vhodné zakrytí proti mechanickému poškození.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

zapojení pro PV a TUV

16.11.2020 Dotaz na produkt : PER 2/3f/63 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, je možné tento rozvaděč objednat se zapojením na blokování přímotopného vytápění a dalšího spotřebiče podle platných připojovacích podmínek nn ČEZ strana 21? Pokud chci se dnem, je nutné uvést v objednávce? Děkuji
Viktor Špaček

Dobrý den,
1) uvedený rozvaděč PER 2/3f/63 je zapojen dle platných připojovacích podmínek ČEZ pro TUV a AKU (akumulační vytápění - strana 20.). Mezi zapojením rozváděče pro TUV a AKU a vámi požadovaným zapojením rozváděče TUV a PV není rozdíl. Rozdíl je pouze v označení vodiče vytápění, kdy u přímotopného vytápění by mělo být označení PV, nikoliv AKU jak je standardně z výroby. Další rozdíl je pak v připojení samotného přijímače HDO, to však provádí technik distribuční společnosti. Pokud tedy uvedete požadavek v objednávce, označíme vodič pro vytápění jako PV.
2) uvedený rozvaděč je včetně dna, tedy včetně spodní přepážky. Žádné další komponenty k rozvaděči nejsou nutné.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

elektroměrové rozvodnice

30.10.2020 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, Je pro podnikatele zavedena sazba C46d pro přímotopné vytápění měřená samostatně. Nebude připojován žádný další odběr. Ostatní odběry jsou měřeny jiným elektroměrem. Toto přímotopné vytápění ve vysokém tarifu je nutno blokovat. De facto se musí odpojit celý odběr. V tom případě je výhodné mít jistič cívky a samotný stykač k odpojení přímo za elektroměrem. Je možno pod spínačem HDO vložit odděleně stykač a jistič tak aby konstrukční provedení vyhovovalo připojovacím podmínkám ČEZu? Tím by bylo všechno v jedné skříni. Děkuji za odpověď Vlasta Brabec, projektant 607109624
Vlasta Brabec

Dobrý den,

víme o situaci, kdy je u podnikání nutné mít samostatné měření na vytápění. Stejná situace je i pro nabíjecí stanice, tepelná čerpadla a podobně. Vždy je to samozřejmě svázáno s tím, že zákazník požaduje danou zvýhodněnou sazbu. Pokud ji nepožaduje, měření se separovat nemusí.
Zatím jsme se nesetkali s požadavkem na umístění stykače přímo za měření a v době vysokého tarifu k odpojení celého odběru. Přeci jen jsou dnes technologie sofistikovanější a kotle včetně měření a regulace je nutné napájet i v době nečinné, tedy v době kdy netopí. I z tohoto důvodu se blokování vytápění většinou řeší až v okruhovém rozváděči, nebo přímo v kotli a to pouze na ůrovni ovládání, nikoliv silové. Nejsme si ani vědomi toho, že by minimální odběr mimo zvýhodněnou dobu distributorovi vadil, ale je to otázka na distributora, tedy ČEZ.
Váš požadavek je řešitelný. Stykač se ale musí umístit mimo plombovanou část a mimo prostor pro elektroměr. Nejjednodušší by tedy bylo použít rozvaděč PER 2/3f/40 3.1.3 vestavná (3D) viz odkaz:
https://www.elplast-kpz.cz/per-23f40-3.1.3-vestavna-3d
, který by jsme udělali ve skříni 5.1.3, tedy o 300 mm vyšší, a v získaném prostoru osadili stykač a případně další technologii. Pokud ale bude nutné technologii vytápění napájet i ve vysokém tarifu, bude nutné udělat z rozvaděče i neblokovaný vývod. V tu chvíli ale asi toto řešení ztrácí opodstatnění a je to lepší řešit v rozvaděči technologie vytápění.
 
Pokud zašlete schéma požadovaného zapojení, můžeme rozvaděč konstrukčně navrhnout, nacenit a zpracovat nabídku.
 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Elektro merovi rozvaděč

27.10.2020 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den chtěl bych koupit elektroměrové rozvaděč venkovní pod omítku můžete mně poradit
anton mižigar

Dobrý den,

třeba tento je pod omítku. V našem katalogu uvádíme termín "vestavná", což znamená, že je rozvaděč vhodný pro montáž do zdiva, do zděného pilířku, do niky... a podobně.

Při výběru elektroměrového rozvaděče je nutné ještě znát:

  1. distribuční společnost v místě montáže (ČEZ, EON nebo PRE)
  2. proud hlavního jističe
  3. počet fází hlavního jističe (1 nebo 3)
  4. zda bude elektroměr jednosazbový či dvousazbový

Pro vyhledávání lze použít filtr rozvaděčů jako například zde, kde jsou již odfiltrované rozvaděče mimo vestavných.

Případně lze použít poptávkový formulář zde, který když vyplníte a odešlete, tak vám zašleme nabídku na konkrétní typy rozvyděčů vyhovujících vašim požadavkům.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

PER PRE 1f/25 vestavna i na sokl

22.09.2020 Dotaz na produkt : PER PRE/1f/25 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, chci se zeptat na velikost děr pro průchodky u tohoto rozvaděče viz. v předmětu. Děkuji
Petr

Dobrý den,

otvory odpovídají vývodkám PG29. Vývodky ale není nutné montovat ani při osazení do zdi ani při osazení na sokl. Vývodky se montují pouze u provedení na stěnu nebo na stožár, kde jsou ale přibaleny.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Dotaz

10.08.2020 Dotaz na produkt : PER 1-2/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den. Potřebuji elektroměrový rozvaděč 3f, jednotarifní. Tento by mně pasoval. Jen se chci zeptat jestli by se daly po levé straně elektroměru přidat jističe? Kolik modulů tam vleze? Děkuji za odpověď. S pozdravem
Tomáš Němec

Dobrý den,

do elektroměrového rozváděče obecně lze osadit i další přístroje, pokud nejsou osazeny v části určené pro měřící soupravu, tedy jednoduše řečeno v plombované části. U rozvaděče PER 1-2/3f/40 vestavná (Modul) 5015 je ale přístrojová deska plombovaná, protože je překryta plombovaným krytem jističe a vedou pod ní vodiče související s měřící soupravou. Pokud by se tyto dvě věci vyřešily jinak, tak lze osadit místo desky okruhové jištění. Vejít by se tam mohlo cca 2x12 TE modulů. Záleží na konstrukčním řešení.

Další možností je ponechat rozváděč tak jak je (s rezervou pro sazbový spínač na noční proud) a vedle něj osadit prázdný rozvaděč s montážním roštem:

https://www.elplast-kpz.cz/pr-1m-vestavna-modul

https://www.elplast-kpz.cz/rost-3x12-modulu-s-krytem-ip20-1m-modul

https://www.elplast-kpz.cz/zamek-ctyrhran

Pak je prostor pro okruhy kompletně oddělený od měřící soupravy a je to bez problémlů.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

elektroměrový rozvaděč.

14.07.2020 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 na stožár (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den. Mám mít od ČEZu zřízeno nové přípojní místo. Mimo jiné je ve smlouvě stanovena povinnost z mé strany zřídit na hranici pozemku pilíř, ve kterém bude mnou umístěn elměr.rozvaděč, splňující platné Připojovací podmínky ČEZ Distribuce. Povolené kW jsou 5,000, napěťová hladina 0,4 kV, fáze 1, hodnota jističe před elměrem 1x16,0 A, vypínací charakteristika .B Jakou pojistkovou skříň byste mi prosím doporučil? Přípojka bude zřízena pro obytný přívěs pevně stojící. Děkuji
Bohumil Jelínek

Dobrý den,

na začátku píšete o pilíři na hranici pozemku pro elektroměr. V závěru se ptáte na pojistkovou skříň. Předpokládám, že dotaz je na elektroměrovou skříň a to i z důvodu, že pojistkovou skříň většinou osazuje distributor, tedy ČEZ. 

Zřejmě by tedy měl být vhodný rozvaděč pro jeden jednosazbový jednofázový elektroměr do 40A, tedy konkrétně například:

https://www.elplast-kpz.cz/per-11f40-v-piliri-ahvo

Uvedený rozvaděč je vhodný pro jistič 1x16A pro ČEZ. Jeho montáž je snadná, přesto by měl instalaci provádět elektrikář.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Rozvaděč

18.06.2020 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, je tento rozvaděč PER 1/1f/40 vestavná (Modul) vhodný pro nástěnnou montáž na dřevo pro jednofázové, jednotarifní měření distributora ČEZ? Děkuji za odpověď.
Bogdan Szkandera

Dobrý den,

při montáži na dřevo, nebo jiný hořlavý podklad, je nutné použít nehořlavou tepelně izolační podložku.
Ano, rozvaděč je vhodný pro jednofázový jednotarifníelektroměr při napojení z distribuční sítě ČEZ.

Při montáži na povrch je nutné u rozvaděče osadit vývodky  PG29 do otvorů vstupu vodičů.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*