Zákaznická poradna elektroměrové rozvaděče

počet mudulů

09.04.2021 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, obracím se na vás s dotazem týkajícím se délky DIN lišty a krytu jističů a můstku. Kolik pozic modulových přístrojů je možné pod tento kryt umístit? Děkuji
Rostislav Bolomský

Dbrý den,
na DIN lištu pod HDO se vejde celkem cca 12 modulů. U tohoto rozvaděče je ale většina lišty využitá pro přístroje související s měřením (svorky, hlavní jistič, jistič pro HDO, nulový můstek...). Do stávajícího uspořádání lze teoreticky přidat cca 2 moduly, ale pod krytem hlavního jističe smí být pouze přístroje související s měřící souparvou a měřením. Nelze tam tedy přidat například jistič vývodu. V takových případech je nutné vužít neplombovaných oddělených krytů, které lze osadit do širších nebo vyšších skříní. Možností je mnoho... vše záleží na účelu přidaného zařízení.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Elektroměrový rozvaděč

03.04.2021
Dobrý den, chci se zeptat pokud budu mít jednofázové připojení elektroměru, ale do budoucna zvažuji za pár let třífázové připojení, zda mohu teď osadit skříň elektroměru připravenou na třífázový elektroměr s jednou fází a osadit jen jednofázový elektroměr, nebo musím mít elektroměrovou skříň originál nachystanou jen jako jednofázovou???
Roman Pěnča

Dobrý den,
při použití třífázového rozvaděče pro jednosazbové měření je nutné demontovat vodiče pro dvě fáze. Dále je nutné osadit pouze jednofázový hlavní jistič a tím vznikne v plombovacím krytu jističe otvor. V plobovacím krytu nesmí být otvory, které by umožňovali manipulaci s měřením. Tento otvor někdy stačí zaslepit záslepkou, někdy je nutné jej zalepit, jindy je vyžadován kryt nový... vždy dle požadavku technika distribuční společnosti.
Je tedy lepší objednat jednofázový rozvaděč, který má možnost předělání na třífázový (je vždy uvedeno v popisu).

Pokud by jste objednal třífázový rozvaděč, budete z něj následně muset svépomocí udělat jednofázový a možná budete muset objednat u jednofázový kryt jističe. Výsledek by byl stejný, ale bude to pracnější a dražší.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Elektroměrový rozvaděč

27.03.2021 Dotaz na produkt : PER 22/3f/40 5.1.3 vestavná (3D) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, je možné použít Váš rozvaděč "PER 22/3f/40 5.1.3 vestavná (3D)" pro instalaci jednosazbového 3f elektroměru a současně pro instalaci druhého dvousazbového 1f elektroměru? V budoucnu se možná kombinace změní na 2x dvousazbový 3f elektroměr. Rád bych tedy ověřil, zda rozvaděč vyhovuje i na současnou 3f/1f variantu a mohu jej použít? Popřípadě, zda lze na zakázku upravit na požadovanou univerzální variantu např. doplněním krytu HDO apod.? Předem děkuji za sdělení a jsem s pozdravem
Aleš Slezák

Dobrý den,
rozdělím váš dotaz na dvě části.

 1. použití dvousazbového rozvaděče pro jednosazbové měření není problém. Někteří technici pak osazují na nevyužité vodiče pro HDO kryty, nebo je stačí zasunout pod desku. Možností je více.
 2. při použití třífázového rozvaděče pro jednosazbové měření je nutné demontovat vodiče pro dvě fáze. Dále je nutné osadit pouze jednofázový hlavní jistič a tím vznikne v plombovacím krytu jističe otvor. V plobovacím krytu nesmí být otvory, které by umožňovali manipulaci s měřením. Tento otvor někdy stačí zaslepit záslepkou, někdy je nutné jej zalepit, jindy je vyžadován kryt nový... vždy dle požadavku technika distribuční společnosti.

Pokud o této situaci víte předem, je nejlepší rozvaděč objednat ronou ve varintě 1f + 3f (není v katalogu). Tuto úpravu není problém realizovat při výrobě. Úprava nemá cenový dopad. Při objednání přes eshop stačí požadavek na provedení kombinace 1f a 3f uvést do poznámky. V budoucnu lze pak 1f měření rozšířit na 3f bez problémů.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Rozvaděč pro zahradkařskou kolonii

24.03.2021 Dotaz na produkt : PER 22/3f/80 53.1.3 pilíř (3D) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, jaky typ elektroměrového sloupku potřebuji na dvoje hodiny pro dve samostatné zahrádky vedené pod jedním parcelním číslem. děkuji za odpověd.
Robert Kral

Dobrý den,

počet parcelních čísel nemá na typ rozvaděče vliv. Na druhou stranu vliv má mnoho dalších aspektů.

 1. Distribuční společnost
 2. Počet fází
 3. Proud hlavního jističe
 4. Typ sazby (jednosazbový, dvousazbový)
 5. Průřez a počet přívodů
 6. Průřez vývodů

Toto jsou informace, které potřebujeme vědět, aby jsme vybrali správný typ rozvaděče. Doporučujeme vše konzultovat s elektrikářem. Následně nám můžete všechny informace zaslat emailem, nebo vyplnit formulář poptávky zde

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Instalace skříně

18.03.2021 Dotaz na produkt : PER 2/1f/40 3.1.3 vestavná (3D) z kategorie : Dvoutarifní
Chci se zeptat jestli je možné použít skříň pro montáž do hořlavé stěny. Materiál dřevo, polyestyrén.
František Sichinger

Vážený zákazníku,

přímá montáž do hořlavého materiálu či na hořlavý podklad není možná.

Při montáži na hořlavý podklad (například dřevo) je nutné rozvaděč podložit nehořlavou podložkou.

Pokud se provádí montáž do hořlavého materiálu (například polystyren), je nutné rozvaděč obložit nehořlavým materiálem (například kamennou vatou - viz obrázek).


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Elektromerovy rozvaděč

09.02.2021 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, máme si vybudovat odběrné místo dle podmínek ČEZ distribuce tzn elektromerovy rozvaděč a připojit ho do pripojkove skříně, jednofázový +1 jistič , který máme vybrat? Je to k zahradě
Jana Ciganíková

Dobrý den,

 • Rozvaděče vhodné pro ČEZ jsou v katalogu opatřené logem ČEZ.
 • Rozvaděče jednosazbové mají v názvu PER 1, dvousazbové PER 2.
 • Jednofázové rozvaděče mají v názvu 1f a třífázové 3F.
 • Dále je v názvu jmenovitý proud /40, /63, nebo /80 A, což je maximální možná hodnota hlavního jističe.
 • Jako poslední se rozváděče liší dle způsobu osazení.

Pokud jste tedy vybrala rozvaděč PER 1/1f/40 vestavná (Modul), jedná se o jednosazbový rozváděč pro jednofázový hlavní jistič do 40A, a rozváděč je pro osazení do zdiva nebo zděného sloupku. Tento rozváděč je vhodný pro distrobuční společnosti ČEZ a EG.D (dříve EON). Možností je ale mnoho. Doporučuji ověřit způsob osazení a požadavek či možnost osazení dvousazby v budoucnu.

Pokud aplikujeme vaše zadání (bez specifikace sazby a způsobu osazení), máme v katalogu na webu více rozváděčů vyhovujích zadání.

Pokud nebudeme počítat se sazbou a prostorem pro sazbový spínač, zbyde ve výběru rozváděčů méně.

Pokud se ještě aplikuje filtrování i na způsob osazení, je rozvaděčů ještě méně. Například filtrované rozváděče v provední pilíř.

V každém případě doporučujume výběr vhodného typu konzultovat s elektrikářem.

Další informace ohledně realizace přípojek naleznete zde.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

elmer rozvadec

29.01.2021
potrebuji rozvadec elmer 1+1 vcetne okruhoveho rozvadece min 70 modulu v jednom ramu pod omitku .Vyrabi se dekuji
pavel kamis

Dobrý den,

určitě lze vyrovbit a dodat rozváděč pro měření spotřeby elektrické energie v sestavě s rozvaděčem pro okruhy. Pro přesné vytypování potřebujeme znát více informací. Možností je mnoho.

Nejběžnější sestava je například:
PER 2/3f/40 vestavná (Modul) - jedno dvousazbové třífázové měření s HDO (ČEZ a EG.D/EON)
PR 2M vestavná (Modul) - prázdný rozváděč
 + Rošt 3x24 modulů s krytem IP20 2M (Modul)
 + Zámek čtyřhran
 + Štítek blesk trojúhelník 10.5x10.5 mm

Možností je ale mnohem víc.

Nejjednodušší bude, když nám vyplníte tento formulář poptávky a v poznámce uvéct informaci o požadavku na sestavení s okruhovým rozváděčem na 70 modulů.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Elektroměrový rozvaděč - specifikace pro objednání

15.01.2021 Dotaz na produkt : PERP 160/125/ČEZ vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Do 160A
Dobrý den, prosím o specifikaci na objednání : elektoměrový rozvaděče: hlavní jistič 125A, nepřímé měření, dvousazbový a umístění na pilíři. Děkuji.
Matuška V.

Dobrý den,

vašemu zadání by měl vyhovovat rozváděč PERP 160/125/ČEZ 33.1.23 pilíř (3D) pro osazení v distribuční síti ČEZ nebo rozváděč PERP 160/125/EON 33.1.23 pilíř (3D) pro osazení v distribuční síti EON.

Možností je ale více.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Hlavní jistič

14.01.2021 Dotaz na produkt : PER 22/3f/80 5.1.3 vestavná (3D) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, každý elektroměr může být osazen jističem až 80A?, jaký je tedy maximální proud? Nebo jednotlivé jističe musí být nižsí? Rád bych ho použil pro firmu kde je jsou dvě měření (standartní a topení) v tuto chvíli jištění 2x40A, ale je možné, že do budoucna může dojít k navýšení např na 50A + 40A, nebo 63A + 40A. Děkuji za informaci, následně bych objednal.
René

Dobrý den,

Ano, oba jističe mohou být 80A, respektive 2x po 80A. 

Pokud plánujete 63A + 40A, bude lepší vybrat rozvaděč PER 22/3F/63 vestavná (3D), který je pro jističe do 63A, respektive 2x po 63A. 

Oba rozvaděče jsou pro samostatné přívody z pojistkové skříně, tedy kabel pro každé měření. Přípravu pro jeden spolěčný přívod lze realizovat při výrobě rozvaděče, musíme ale znát průřez společného přívodu.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Zazdění PER1 5010

20.11.2020 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, Budu instalovat elektromerový rozvaděč PER1 5010 do zdi,která bude v budoucnu zateplená tloušťkou 160mm.Rozvadec má hloubku 220mm,takže do zdi pred zateplenim by šel pouze 60mm.Jakým způsobem ho usadit do zdiva před zateplenim?Napadlo mě udelat hloubku v cihelné zdi 90mm,vložit 30mm etrudovaneho polystyrenu za PER1,kvůli tepelném mostu,vložit PER1do hloubka zbývajících 60mm a skrz zadní čelo prisroubovat šrouby do cihelneho zdiva na hmozdinky.Muze to tak být nebo existuje lepší řešení?Děkuji za odpověď.
Martin Srnec

Dobrý den,

vámi navržené řešení je částečně vhodné. Nelze ale použít hořlavé materiály ve styku s rozváděčem. Lze použít například minerální vatu a to i okolo rozvaděče do vzdálenosti minimálně 100 mm, a až dále pokračovat v zateplení polystyrenem.

Použitý spojovací materiál ale také může způsobovat tepelný most. Při realizaci tohoto upevnění je nutné demontovat výzbroj a pak jí následně vrátit přesně do původního stavu. Především je nutné dodržet pořadí vodičů v elektroměrové desce.

Pokud bude zateplení realizované v brzké budoucnosti, je také možné zafixovat rozvaděč PUR pěnou (nesnadno hořlavou, nebo například sádrou a podobně) pouze v požadované hloubce 60 mm. Pokud nebude rozvaděč nějak namáhán, mělo by být toto upevnění dostačující do realizace zateplení.

Dále je nutné, aby vodiče zaústěné do rozvaděče byly chráněny proti mechanickému poškození, respektive aby nikde nevystupovaly nad zdivo, a to ani po dočasnou dobu před realizací zateplení. Lze použít ochranné trobky, nebo nějaké dočasné vhodné zakrytí proti mechanickému poškození.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*