Zákaznická poradna elektroměrové rozvaděče

Rozvaděč

18.06.2020 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, je tento rozvaděč PER 1/1f/40 vestavná (Modul) vhodný pro nástěnnou montáž na dřevo pro jednofázové, jednotarifní měření distributora ČEZ? Děkuji za odpověď.
Bogdan Szkandera

Dobrý den,

při montáži na dřevo, nebo jiný hořlavý podklad, je nutné použít nehořlavou tepelně izolační podložku.
Ano, rozvaděč je vhodný pro jednofázový jednotarifníelektroměr při napojení z distribuční sítě ČEZ.

Při montáži na povrch je nutné u rozvaděče osadit vývodky  PG29 do otvorů vstupu vodičů.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

zavedení el. proudu na pozemek-zahrada

16.06.2020 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, podala jsem žádost na ČEZ na připojení el. proudu. Sousední zahradapřipojení má. Potřebuji vědět, jakou skřín /antoníčka/ mám koupit. Proud bude 1 fázový a jistič 16 A /půjde o 1 zásuvku a 1 světlo/ Děkuji o jakoukoliv radu.
Jana Andršová

Dobrý den,

Vámi vybraný PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO) by měl vašemu zadání vyhovovat. Vše ale doporučujeme konzultovat s elektrikářem, který bude instalaci rozvaděče provádět. Možností je více. Například:

PER 1/1f/40 pilíř (Modul)

PER 1/1f/40 33.1.2 pilíř (3D)

Pokud by byl pilířek zděný, nebo se osazoval do zdiva, tak například:

PER 1/1f/40 vestavná i na sokl (AHVO)

PER 1/1f/40 vestavná (Modul)

PER 1/1f/40 3.1.2 vestavná (3D)

Způsobů montáže je více... Všechny výše uvedené rozvaděče jsou vhodné pro měření jednofázové a jednosazbové (bez levnějšího nočního proudu) vhodné pro distribuční území ČEZ.

Uvedený jistič pro elektroměrové rozváděče je v naší nabídce také. Naleznete jej zde.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Přívod do rozvaděče

08.06.2020 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 na stěnu (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den,můžete mi napsat kudy a jak je veden přívod a odvod z rozvaděče per1/3f/40 , když je namontován na povrchu a přívod musí být chráněn proti neoprávněnému odběru. Jedná se o panelový dům. Děkuji
Petr Kothera

Dobrý den,

vstup kabelů je z výroby standardně připraven spodem.
Vedení je opravdu nutné chránit proti neoprávněné manipulaci, ale také proti mechanickému poškození a to například chráničkou - trubkou. Více informací o požadavcích na uložení neměřené části vedení s ohledem na neoprávněnou manipulaci naleznete v připojovacích podmínkách dané distrbuční společnosti.

Připojovací podmínky ČEZ

Připojovací podmínky EON

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

David

22.05.2020 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, jen tento model vhodný na zapuštění do zdiva? S panem technikem jsem se bavil o modelu s kódem 5020 ale našel jsem tuto levnější variantu. Děkuji za info. Požadavky jsou 3F přímé měření a hdo AKU
David Kraus

Dobrý den,

ano. Rozvaděč 55420, PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO) je určený také pro zazdění. Jeho použití je stejné jako rozvaděče 5020, PER 2/3f/40 vestavná (Modul), který je používán pro zazdění častěji.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO)

10.05.2020 Dotaz na produkt : PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné pořídit tento elektroměrový rozvaděč, který bude vydrátovaný vodiči průřezu 10mm2. A jestli ano, tak já bude jeho cena. Děkuji
Jakub Pacanda

Dobrý den,

ano, rozvaděč PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO) lze vydrátovat i vodičem CY10 mm2. Cena bude stejná. Stačí požadavek uvéct v objednávce.

Jednofázová měření (ČEZ a EON) ale mohou být pouze do 25A. Pro tento proud vodič CY 6 mm2 zcela dostačuje. To, že máte přívodní nebo odvodní vodiče průřezu 10 mm2 neznamená, že musí být i rozvaděč vydrátovaný vodiči 10 mm2. Zároveň by vodiče v rozvaděči neměli být většího průřezu, než je technicky zdůvodnitelné. Rozvaděč v jednofázovém provedení s vodiči CY 10 mm2 tedy nedoporučujeme použít jako elektroměrový rozvaděč pro měření dodávek od distribuční společnosti (s CY 6 mm2 je určen pro ČEZ a EON).

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Dotaz

21.04.2020 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den mám dotaz mohu si pořídit elektromerovou skrin na 3f i kdyz budu mít pouze 1f ale jde mi o to že kdyby v budoucnosti si chtěl pořídit 3f abych nemusel vybouravat elektromerovou skříň
Sedláček

Dobrý den,

při osazení 3f rozvaděče pro 1f odběr může vzniknout problém s dostatečným zakrytováním otvoru v krytu jističe, který je z výroby připraven pro 3f jistič. Také je nutné demontovat část výzbroje při použití jako 1f.

Na druhou stranu většinu našich 1f rozvaděčů lze v budoucnu upravit na 3f měření.

Pokud tedy použijete například rozvaděč PER 2/1f/40 vestavná i na sokl (AHVO), nebo PER 2/1f/40 vestavná (Modul), Lze tento rozvaděč použít z výroby jako jednofázový jednosazbový do 40A a v budoucnu jej lze upravit a použít až na třífázový dvousazbový odběr do 63A.

Možností je ještě více.

 

Doporučujeme tedy osadit 1f rozvaděč, který má možnost úpravy na 3f, a v budoucnu jej v případě potřeby upravit. Toto řešení je jednodušší, než opačné dotazované.

 

Ještě upozorňujeme, že 1f měření jsou možná většinou jen do 25A.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Propojení elektrokabelem mezi sekundární skřínkou a konzolí na RD

17.04.2020
Dobrý den, prosím starý RD, elektroměr je v chodbě, a sekundární skřínka je na štítové zdi, nezi hodinama a sekundárkou je měděný kabel, tam není problém. Ale přívod do baráku máme ze sloupu, na konzoli, která je taky nahoře na té štítové zdi. Bohužel ten kabel mezi sekundárkou a konzolí je starý hliníkový. Potřebujeme ho tedy vyměnit. Můžeme tam dát husí krk a do něho měděný kabel Cyky 5x6 ? Budeme dělat za týden fasádu, tak bychom nechali pak trčet metr kablu nahoře u konzole a také kousek v sekundárce. V ulici budou v červnu měnit sloupy a tak by nám to potom, když budou měnit sloup, tedy i kabel k naší konzoli, mohli rovnou zapojit. Bude tedy kabel 5 x6 stačit? elektriku máme 220V a 380V, hlavní jistič je 24,7A a hlavní pojistka v sekundárce je 32A. Děkuji
Kolárová

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat elektrikáře v místě, který se na to koukne a posoudí celou situaci.

Bohužel se ve vašich termínech neorientuji a tedy nevím jaká je přesně vaše situace.

Napájecí vedení až po přípojkovou skříň (včetně přípojkové skříně) je majetkem distribuční společnosti. Do tohoto vedení nemůžete zasahovat. Zřejmě budete muset kontaktovat distributora. Na druhou stranu musí být toto vedení uloženo například v trubkách, aby jej bylo možné vyměnit bez nutnosti zásahu do fasády.

Vedení z pojistkové skříně a dál do domu je již majetkem odběratele a lze jej vyměnit. Veškeré tyto práce by měl realizovat elektrikář, který bude vědět jak se které vední dimenzuje.

Ve většině případů se ale 5ti vodičové vedení realizuje až za bytovým rozvaděčem. Nebo maximálně na odvodu z elektroměrového rozvaděče.

Doporučuji zvážit i přemístění měření na fasádu tak, aby bylo přístupné distribuční společnosti. V budoucnu s tím mohou být problémy.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

PER 2+PS 3x100A vestavěná (Modul) - použití a hloubka skříně.

16.04.2020 Dotaz na produkt : PER 2+PS 3x100A vestavěná (Modul) z kategorie : Elektroměr a přípojka
Dobrý den, mám následující dotazy: 1) Tento dotaz jsem vznesl i na distributora (E.ON) zda-li nemají problém s elektroměrovým rozvaděčem s integrovanou přípojkovou skříní u koncového uživatele ale zatím jsem ji neobdržel, proto se chci ujistit u i vás. 2) V parametrech uvádíte hloubku 220 mm. Jedná se o celkovou hloubku rozvaděče nebo je možné hloubku pro zapuštění např. do sloupku oplocení snížit na max. 200 mm? V mém případě je sloupek oplocení tloušťky 250 mm a jeho zadní stěnu za rozvaděčem by tvořily odřezky z betonových štípaných tvarovek bez zmonolitnění betonem tl. 50 mm. V případě že by se musel rozvaděč zapouštět do sloupku 220 mm už by nebylo možné jej použít. Děkuji.
Robert Tylich

Dobrý den,

1) Tento dotaz je opravdu pro distributora. Rozvaděče PER s vestavěnou PS vyrábíme již mnoho let a dříve byly velice běžné. V katalogu je spíše historicky, přesto své uplatnění najde. Problém ze strany distributora může být pouze majetkoprávní, tedy že vestavěná PS s použitím jako přípojková (běžně majetek distributora) je v PER (majetek odběratele). V dnešní době se osazují pouze tam, kde distributor požaduje pojistkovou skříň u měření, ale přípojková (předávací místo) je vzdálená. Pak tato vestavěná PS není jako přípojková a je majetkem odběratele. Tyto případy nastávají například v situaci, kdy je přípojková skříň třeba na sloupu za komunikací a u měření pak někteří technici požadují druhé jištění (v neměřené části vedení), které však neslouží jako přípojková skříň. Vždy však přípojkovou skříň jako takovou dodává a osazuje distributor.

2) U tohoto rozváděče je hloubka 220 mm celková. Hloubka, která se zapouští do zdiva je cca 200 mm. Pokud rozvadě zapustíte ještě méně, což je možné, může voda na rozvaděči způsobovat vzhledové problémy. Dá se to ale minimalizovat například větším přesahem stříšky pilířku.

Náhled zapuštění je zde: https://www.elplast-kpz.cz/uroven-zapusteni-rozvadecu-do-zdiva

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.
S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

elektroměrový rozvaděč

13.04.2020
Dobrý den, potřebuji venkovní elektroměrový rozvaděč, který bude osazen částečně do zdiva a do polystyrénového zateplení. Děkuji
Tomáš Mikulík

Vážený zákazníku,

z hlediska fyzické montáže všechny vestavné rozvaděče, které jsou určené do zdiva nebo zděného pilíře, lze osadit i do zateplení, respektive částečně do zdiva a částečně do zateplení. Zateplení je z hlediska způsobu osazení zdivo.

Vašemu požadavku tedy bude vyhovovat jakýkoliv vestavný rozvaděč.

Pokud se provádí montáž do hořlavého materiálu (například polystyren), je nutné rozvaděč obložit nehořlavým materiálem (například kamennou vatou - viz obrázek).


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Změna otevírání dvířek

12.04.2020 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, dají se dvířka upravit, aby se otevírala na opačnou stranu (pant vlevo)?
Mirek Škarohlíd

Dobrý den,

při výrobě je to jednoduché. Stačí pouze do poznámky v objednávce napsat požadavek na umístění závěsů a rozvaděč rovnou vyrobíme s otvíráním dle požadavku. Cena je stejná.

Dodatečně je to již trochu problematické. Musí se u nás objednat opačné dveře.

 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. 


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*