Zákaznická poradna elektroměrové rozvaděče

dotaz na rozvaděč

31.08.2021 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 v pilíři (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, co dalšího je potřeba k zapojení tohoto rozvaděče. Hlavní jistič a nějaký další materiál? Děkuji
Petr Šlambor

Dobrý den,
co se týče samotného zapojení uvnitř rozváděče, tak součástí není hlavní jistič a elektroměr. Vše ostatní je součástí... tedy jako svorky, vodiče, kryty, desky, popisky, štítky, zkoušky... Hlavní jistič lze objednat samostatně a osadí vám jej do rozváděče elektrikář. Elektroměr osadí po dokončení distribuční společnost.

Co se týče osazení pilíře, tak součástí je podstavec a základ. Sestavu/pilíř je nutné pouze usadit na srovnané a zhutněné lože ve výkopu a při zasypávání zhutňovat. Betonování není nutné.

Co se týče připojení na ostatní rozvody, tak součástí nejsou přívodní ani odvodní kabel, ani další případný elektroinstalační materiál. Toto musí dodat elektrikář provádějící osazení a to především s ohledem na specifika daného odběrného místa.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

DOTAZ

27.08.2021 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 v pilíři (AHVO) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, je tento rozvaděč certifikován pro ČEZ? Děkuji
Teodor Šmok

Dobrý den,
rozvaděče nejdou jakkoliv "certifikovat pro ČEZ". ČEZ žádné certifikáty ani schvalování neporvádí. Pouze definuje požadavky, které musí rozváděč splňovat. Požadavky jsou ČEZem specifikované v dokumentu "Připojovací podmínky pro odběry C, D" a naleznete je zde. Je pouze na výrobcí rozváděčů jak tyto požadavky splní. Uvedený rozváděč požadavky ČEZ Distribuce splňuje a je tedy vhodný pro použití pro měření v distribuční síti ČEZ. Toto je i uvedeno u rozváděče v technických parametrech.

Základní informace o vhodnosti rozváděčů dle distribuční společnosti naleznete v úvodu zde.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Rozvaděč

23.08.2021 Dotaz na produkt : PER 2S/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den plánujeme na zahradě zavedení elektřiny chtěl jsem se poradit jaký typ rozvaděče venkovního buď na sloup nebo v oplocení zvolit pro 1 fázový ×25.0 A vypínací charakteristika B charakter odběru T1aby splňoval normu děkuji Krejčiřík Karviná
Tomáš Krejčiřík

Dobrý den,
u způsobu montáže na sloup musí majitel sloupu souhlasit s umístěním rozváděče na sloup. Pokud je sloup váš, tak je to bez problémů.
Dále je nutné rozmyslet si, zda budete někdy chtít dvousazbové měření. Rozváděč pro dvousazbové měření se dá použít i pro jednosazbové měření. Naopak to nelze. Jednosazbové rozváděče jsou označené PER 1, dvousazbové PER 2. Pokud se ale jedná jen o zahradu a jednofázové měření, zřejmě bude dostačovat jednosazbové měření.
Také je nutné znát distribuční společnost v místě montáže... tedy ČEZ, EGD (dříve EON) nebo PRE.
Pro montáž na stožár pro jednofázové a jednosazbové ČEZ a EGD měření máme na webu pouze rozváděč PER 1/1f/40 na stožár (AHVO), ale možností je více.
Pro osazení do oplocení, tedy kompletní plastový pilíř pro jednofázové a jednosazbové měření máme na webu už více položek. Naleznete je zde. Je nutné vybírat dle distribuční společnosti. Možností je také více. Zřejmě by jsme vám doporučili konkrétně rozváděč PER 1/1f/40 v pilíři (AHVO), který je vhodný pro měření v distribuční síti ČEZ, je levný a lze jej v budoucnosti rozšířit na třífázové a dvousazbové měření do 63A.
Normy splňují všechny naše rozváděče.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

PER 2/3f/63 pilíř (Modul)

19.08.2021 Dotaz na produkt : PER 2/3f/63 pilíř (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, najdu v tomto rozvaděči (5225) místo v šířce 4 moduly pro doplnění jističů pro jištění odbočných vedení?
Lukáš Caha

Dobrý den,
bohužel v uvedeném rozváděči není prostor kam by šla instalovat jakákoliv technologie nesouvisející s měřením. Uvedený rozvaděč je v těchto případech nutné rozšířit o PR 1M vestavná (Modul) a do získaného prostoru lze osadit až 3x12 modulů.
Další možností je vybrat jiný rozváděč a ten při výrobě upravit. Například PER 2/3f/63 33.1.3 pilíř (3D) lze vyrobit vyšší o 10 cm a doplnit krytem pro 12 modulů. Tyto úpravy provádíme zakázkově. Možností je více.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Dotaz k pilíři

17.08.2021 Dotaz na produkt : PERP 160/125/ČEZ 33.1.23 pilíř (3D) z kategorie : Do 160A
Dobrý den, mám v záměru objednat pilíř 5261-125-cez 33.1.23. Nicméně v připojovacích podmínkách ČEZu (125A jistič) je uveden požadovaný měřící transfomátor s poměrem 125/5 a v popisu tohoto pilíře je 150/5. Je možné tedy i přes tento rozdíl pilíř použít? Děkuji
Pavel Sedláček

Dobrý den,
připojovací podmínky ČEZ Distribuce umožňují pro hlavní jistič 125A použít MTP s převodem 125/5 i 150/5. Připojovacím podmínkám tedy vyhovují obě varianty.
Závazné je především vyjádření k odběrnému místu, kde může být uveden požadovaný převod MTP. I pokud je ve vyjádření k odběrnému místu uveden požadovaný převod 125/5, může při vašem požadavku ČEZ toto změnit na 150/5. Je to otázka spíše pro technika distribuční společnosti.
Naopak i u uvedeného rozváděče lze osadit MTP s převodem 125/5, pokud je požadavek uvedený v objednávce. Cena je stejná.
Do rozváděčů osazujeme primárně vyšší hodnotu převodu MTP z důvodu snazšího přechodu na vyšší hodnotu hlavního jističe.
S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Skříň PER 2S/3f/40 pilíř (Modul) Kód produktu: 5220S

05.08.2021 Dotaz na produkt : PER 2S/3f/40 pilíř (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, lze z produktu 5220S udělat produkt 5020S, tj. lze pilíř rozebrat a nechat jen skříň. Jde mi o pozdější usazení do plotu. Děkuji za odpověď, s pozdravem Kašpar
Miloslav Kašpar

Dobrý den,
ano. Z rozváděče 5220S lze demontovat pilířovou nadstavbu a samontnou skříň, v podstatě 5020S, pak lze osadit do zdiva. Pouze po pilířové nadstavbě zbydou ve skříni otvory 7 mm po spojovacím materiálu, které je nutné před zazděním například zatmelit, aby do rozváděče nezatekla malta.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Dotaz na montáž

05.08.2021 Dotaz na produkt : PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den. Rád bych rozvaděč instaloval na fasádu staršího domu z hliněných, nepálených cihel. Obávám se přídržnosti ke zdivu, můžu rozvaděč uvnitř provrtat a chytit jej ke zdivu např. turbošrouby? Děkuji a přeji příjemný den.
Jan Macík

Dobrý den,
pro upevnění na stěnu lze v zadní stěně rozváděče vyvrtat otvory. Jejich počet, rozmístění, velikost a typ upevňovacího materiálu se musí volit s ohledem na podklad tak, aby nedošlo k porušení krytí skříně, nedocházelo k zatékání vody do rozváděče a nedošlo k deformaci skříně po dotažení.
V katalogu i na webu máme elektroměrové rozváděče přímo určené pro montáž na stěnu. Základní nabídku naleznete zde. Možností je ale více. Pokud hrozí zatékání vody na stěnu, doporučujeme použít rozváděče systému 3D, které mají sklon stříšky vpřed. Pokud bude použit rozváděč systému AHVO, je pak vhodné rozvaděč vhodně podložit, aby voda stékající ze stříšky stekla po zadní stěně a nezatékala na fasádu.
Při použití dotazovaného rozváděče PER 2/3f/40 vestavná i na sokl (AHVO) je nutné vyřešit utěsnění vstupů pro vodiče, aby bylo zachováno krytí IP44. Jsou řešeny pouze jako otvor. Rozváděč je určený do zdiva či na sokl a při této montáži nejsou vstupy přístupné zvenčí. Při montáži na stěnu by nebylo dodrženo krytí IP44.
Upozorňujeme také, že montáž na stěnu není zcela běžná a je spojena se specifickými požadavky na uložení přívodního vedení. Viz připojovací podmínky distributora.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Typ per 1

01.08.2021 Dotaz na produkt : PER 1/3f/40 3.1.2 vestavná (3D) z kategorie : Jednotarifní
Dobrý den, prosim vás, je typ per 1 určen i na fasádu?
Michal Nechanický

Dobrý den,
uvedený rozváděč PER 1 s textem "vestavná" v názvu, je určený pro osazení do zdiva, respktive do fasády.
Pokud potřebujete rozváděč  s montáží na fasádu, respektive na povrch na stěny, bude vhodnější PER 1/3f/40 4.1.1 na stěnu (3D), který je pro tento způsob montáže přímo určený. Pro montáž na fasádu, tedy na povrch, jsou určeny všechny rozváděče s textem "na stěnu" v názvu.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

PER 2S/3f/40 vestavná (Modul)

01.08.2021 Dotaz na produkt : PER 2S/3f/40 vestavná (Modul) z kategorie : Dvoutarifní
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat na zámek této rozvodnice. Je možné namontovat i uzamykatelný zámek? Je totiž dostupný z veřejného prostoru. Děkuji
Jan Bali

Dobrý den,
elektroměrové rozváděče musí být dostupné z veřejného prostoru.
Z pohledu výroby lze osadit mnoho typů zámků. Například zámek pro cylindrickou půlvložku, nebo páku s okem pro visací zámek... možností je mnoho. Dle připojovacích podmínek ale má být na elektroměrovém rozváděčí zámek na čtyřhran 6x6 mm. Pokud potřebujete rozváděč zajistit více, než běžně, je nutné vyjednat jiný zámek s distribuční společností v místě odběru. Distribuční společnost by vám měla dát zámek s klíčem, od kterého budou mít klíč i jejich technici.  Pak už není problém při výrobě osadit vhodný typ páky dle vyjednaného řešení.
Pokud by jste osadit zámek vlastní, nebude mít do měření přístup distribuční společnost.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

PER PRE/1f/25 vestavná i na sokl (AHVO)

11.06.2021 Dotaz na produkt : PER PRE/1f/25 vestavná i na sokl (AHVO) z kategorie : Jednotarifní
dobrý den, chci se zeptat jestli se zmiňovaný rozvaděč dá vestavět do hořlavých materiálů. Respektive do dřevěné stěny. Děkuji za odpověď.
Petr

Dobrý den,
bohužel naše rozváděče nemají provedené potřebné zkoušky pro přímou montáž do hořlavých materiálů. Je to dáno tím, že zkoušky jsou finančně náročné a potřeba přímé montáže našich rozváděčů do hořlavých materiálů je ojedinělá.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*