Zákaznická poradna pilíře a sokly

náhradní díly

01.01.2020
Dobrý den, po nárazu automobilem došlo k prasknutí plastu spodní části elektroměrové rozvodné skříně. Ráda bych se poradila, zda je možné pořídit pouze náhradní díly nebo je potřeba zakoupit celou skříň, či jen spodní část. Mohu vám zaslat fotografii poškozené rozvodné skříně. Nabízíte kromě prodeje i montáž a opravy? Děkuji za odpovědi.
Zicová

Dobrý den,

děkujeme vám za zaslané fotografie. 

K našim výrobkům jsme samozřejmě schopni dodat i veškeré náhradní díly. Také zajišťujeme servis.

Na zaslaných fotografiích je ale výrobek jiného výrobce. Jedná se o rozváděč z polykarbonátu, který vlivem UV záření křehne a snadno pak dojde k poškození. Naše společnost vyrábí rozváděče výhradně z materiálu SMC, který si zachovává elektrické i mechanické vlastnosti po celou dobu životnosti (jedná se o kompozitní materiál vyztužený skelným vláknem).

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým e-shopu

 

Poznámka: Podle připojených kabelů lze předpokládat, že se jedná o přípojkovou skříň v majetku distribuční společnosti. Je-li tomu tak doporučujeme kontaktovat místně příslušného distributora (ČEZ, EON, PRE…), který zajistí opravu.

Utopený pilíř v terénu

04.10.2019
Dobrý den. Mám rozvaděč v pilíři utopený 10 cm pod terénem nemáte nějaké řešení například dělené spodní zakrytí rozvaděče ? Děkuji za odpověď Dalibor Kováč
Dalibor Kováč

Dobrý den,

spodní hrana rozvaděče by měla být 60 cm nad finálním terénem. Pokud by jsme měli nějaký dělený kryt soklu, stejně by to nevyhovělo požadavku.

Dělený kryt v nabídce nemáme.

Jsou tři základní možnosti řešení vzniklé situace:

  1. Pokud je před krytem hlína (nebo jiný nezpevněný povrch), lze kryt zasypat a v případě potřeby vstupu do soklu materiál odstranit. Do soklu se vstupuje minimálně. Ale nevyřeší to to spodní hranu rozvaděče 60 cm nad terénem.
  2. Pod celou sestavu přidat sokl výšky 30 cm. Pak bude kryt soklu v 30 cm zasypaný do cca 1/3 a horní kryt soklu půjde kdykoliv otevřít. Toto řešení ale musí umožnit vodiče, respektive musí mít 30 cm rezervu.
  3. Celou sestavu o 10 cm povytáhnout z výkopu. Samozřejmě to opět musí umožňovat vodiče a také stav terénu. Pokud je to již třeba před pokládkou dlažby, bude to problém.

Nabízí se tedy otázky:

  • Jaký typ rozvaděče to je?
  • Je již zapojený?
  • Mají vodiče rezervy?
  • Jaký je rozměr celé sestavy?
  • Jaký bude materiál terénu před krytem soklu?

 

Možné způsoby osazení pilířů jsou zde:

https://www.elplast-kpz.cz/zpusoby-montaze-piliru-systemu-3d-v-nestandardnich-situacich

Standardní je varianta 1 a 2.

Pokud lze materiál odstraňovat, nebo není nutný přístup do soklu, lze použít variantu 3.

Jinak je možné použít variantu 4, pokud to vodiče dovolí.

 

Krytu soklu stačí pro vyklopení max cca 1 cm v dolní části.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

+420 371 796 599
Přidat dotaz do poradny
*
*
*